Okna fakro

okná do plochých striech typu C a F

Moderné materiály a meniaca sa technológia v stavebníctve umožňujú výstavbu budov s plochými strechami. Pri tomto type architektúry sa často stáva, že vnútri budovy sú miestnosti, v ktorých nie je možnosť zabudovať fasádne okná.

Charakteristika

  • Okno do plochých striech FAKRO presvetľuje interiér prirodzeným svetlom, dáva možnosť vetrania miestností a spája v sebe vysokú funkčnosť a výborné tepelenoizolačné parametre.
  • Teraz každá miestnosť pod plochou strechou môže byť príjemná a plná prirodzeného svetla.
  • V každej miestnosti by sa mal nachádzať zdroj prirodzeného svetla, aby sme sa cítili pohodlne.
  • Ideálnym riešením v takýchto prípadoch je montáž špeciálne navrhnutých okien pre ploché strechy.

 

Konštrukcia okna

– rám okna do plochej strechy je vyrobený z viackomorových PVC profilov, čiastočne vyrobených z recyklovaného materiálu.

– vnútro profilov je vyplnené tepelnoizolačným materiálom (polystyrénom), čo dodatočne zlepšuje parametre výrobku.

– vnútorný povrch rámu je biely (RAL 9010). PVC profily sú vyrobené z  regranulátu na báze stabilizátora vápenato-zinkového a nie olovnatého.

– materiál, z ktorého sú profily vyrobené, sa vyznačuje veľkou odolnosťou proti pôsobeniu kyslého prostredia a veľmi nízkou absorbciou vlhkosti, preto môže byť okno použité v každej miestnosti.

– doplnkové profily pritláčajúce krycí materiál pod ohybom rámu uľahčujú prevedenie spojenia okna s plochou strechy.

Okno typu C Okno typu F

Okná do plochých striech sú dostupnévo verzii s kupolou:  typ C, ako aj vo verzii bez kupolytyp F. Konštrukcia okna typu C je zhora chránená zasklením a polykarbonátovou kupolou. Okno typu F má novátorské zasklenie, ktoré má veľmi dobré energeticky úsporné parametre a moderný dizajn. Okno môže byť vyrobené v ľubovoľnom rozmere.

Servomotor v oknách otváraných elektricky je umiestnený v krídle, čo pozitívne vplýva na životnosť servomotora a ovládacích prvkov, čím sa zvyšuje jeho bezporuchovosť.

V elektrickej verzii majú okná (DEF, DEC) senzor dažďa, ktorý automaticky spúšťa funkciu zatvárania krídla pri prvých príznakoch dažďa.

Hlavné výhody

  • Vysoká energetická úspornosť

Okno typu C – Vďaka dobrej konštrukcii zaručujú okná do plochých striech veľmi vysoké tepelnoizolačné parametre. Okno DEC-C U8 s pasívnym zasklením U8 sa vyznačuje koeficientom prestupu tepla pre celé okno U=0,55 W/m²K podľa normy EN1873 (pre rozmer 120x120cm).

Je to relevantná hodnota vzťahujúca sa na celé okno: rám spolu s krídlom a kupolou.

Okno typu F – Dostupné so zasklením DU8 s koeficinetom prestupu tepla U=0,76 W/m²K podľa EN 12567-2, čo umožňuje jeho využitie v pasívnych a energeticky úsporných budovách.

  • Dostupné v ľubovoľnom rozmere

Okno typu F môže byť vyrobené v ľubovoľnej veľkosti. Normy v oblasti tepelnej izolácie budov sa výrazne zvýšili a staré svetlíky v plochých strechách už nespĺňajú súčasné požiadavky v tomto smere. Možnosť výroby okna typu F v presnom, často neštandardnom rozmere, umožňuje výmenu existujúcich svetlíkov a úpravu tepelnoizolačných parametrov celej budovy.

  • Zelené strechy

Okno môže byť osadené na doplnkovom podstavci výšky 15 cm, ktorý umožňuje zvýšenie okna, čo umožňuje jeho montáž aj v zelenej streche.

  • Veľa prirodzeného svetla

Zabezpečenie prirodzeného svetla do miestností pod plochou strechou. Okná do plochých striech sa vyznačujú až do 16% väčším povrchom zasklenia v porovnaní s konkurenčnými riešeniami.

Paste your AdWords Remarketing code here