Hydroizolačné materiály – VEDAG

Zateplená strecha

Slnko, dášť, zima, horúco, krúpy, vietor a sneh – VEDATOP® zateplená strecha odoláva každému počasiu, pritom sa táto odolná strecha s dlhodobou životnosťou rýchlo a jednoducho pokladá a tým prispieva pri krátkych časových normách k dodržaniu termínu realizácie.

Dvojvrstvová izolácia s SBS modifikovanými asfaltovými pásmi VEDATOP® sa vyznačuje neobyčajnou mechanickou pevnosťou, teplotnou stabilitou a vynikajúcou ohybnosťou za studena. Tým sa eliminujú striedavé namáhania, bez toho, aby dochádzalo k únave materiálu.

Optimálnu tepelnú izoláciu zabezpečujú v systéme tepelné izolačné dosky z minerálnej vlny alebo cenovo výhodné polystyrénové sklopné dielce VEDAPOR® TS.

Fóliová strecha

Je spoľahlivým a ekonomickým riešením pre veľkoplošné ploché strechy. Pomocou perfektnej strešnej fólie VEDAPLAN® MF (OCB = Olefin-Copolymer-Bitumen) čiernej alebo VEDAPLAN® MF COLOR (OCC = Olefin-Copolymer-Coloriert) šedej farby sa strecha spolehlivo izoluje len jednou vrstvou.

Vo vysoko stabilných a proti poškodeniu odolných strešných fóliách spočívá celé know-how špecialistov firmy VEDAG® na ploché strechy. Najmä sú odolné povetrnostným vplyvom a svojími technickými parametrami vysoko prekračujú požiadavky normy. Fóliová strecha odoláva trvale nielen vibráciam zo spodnej konštrukcie, ale i krupobitiu, vetru a iným povetrnostným vlpyvom. Tento systém je stabilný najmä v ploche a odolný proti chveniu, pokiaľ je napr. mechanicky upevnený na oceľovom trapézovom plechu pomocou talierových hmoždiniek. Docieli sa tým utesnenie parotěsnej zábrany, tepelnej izolácie a hydroizolácie v jedinom pracovnom postupe. Presahy a švy sa zvaria homogénne horúcim vzduchom. 
Optimálnu tepelnú izoláciu obstarávajú napr. tepelne izolačné dosky minerálne vlny alebo dosky z cenovo prijateľného polystyrénu.

Zelená strecha

Vracia životnému prostrediu kúsok prírody. U tohto ekologického systému je všetko – od penetračného náteru až po vegetáciu – optimálne zladené. Vytvoriť živú strechu je s ním pomerne jednoduchá záležitosť. Obzvlášť pevné pásy VEDAFLOR® ponúkajú trvalú ochranu pred prerastaním koreňov do konštrukcie. Zasadením zelene sa strecha zhodnotí nielen ekologicky a opticky, ale taktiež sa zlepší vo svojej funkcii.

Strešná skladba tepelne a zvukovo izoluje a chráni hydroizoláciu pred UV žiarením, poveternostnými vplyvmi a mechanickým poškodením.

Vysoko účinnou tepelnou izoláciou tvoria tlaku odolné dosky FOAMGLAS® (pěnové sklo dle DIN 18 174), lacnejší polystyren event. kašírované polystyrenové pásy VEDAPOR® TS.

Zo systémov zelených striech “PUR”, “PLUS” a “PARK” sa teda vyplatí dať na strechu viacej zelene.

Spodná stavba

Materiály VEDAG® sú vhodné a plno spoľahlivé aj pre spodnú stavbu, a to aj v prípade ak sa jedná o asfaltové, oxidačné či modifikované pásy, polyolefínovej fólie VEDAPLAN® alebo doplňujúce hydroizolačné materiály ako sú penetračné, penetračne adhézne, ochranné a hydroizolačné nátery.

Z praktického hľadiska návrhu skladby hydroizolačného povlaku, v súlade s ČSN 73 0606, môžme rozdeliť hydrofyzikálne namáhanie pôsobiace štandardne na spodnú stavbu na:

  1. zemskú vlhkosť,
  2. gravitačnú vodu presakujúcu horninovým prostredím okolo vertikálnych plôch alebo stekajúcu po hydroizolačnom povlaku pod plošnou drenážou,
  3. gravitačnú vodu pôsobiacu na horizontálne, šikmé a priľahlé nížšie umiestnené vertikálne plochy
  4. tlakovú vodu.

Paste your AdWords Remarketing code here