SCHIEDEL

 

Aký komín kúpiť?
Jednoduchá odpoveď. Schiedel. Ale

Sú tu aj iní. Zopár serióznych, ktorí vám chcú ponúknuť lacnejšie riešenie. Síce v súlade s normami a CE. Ale norma stanovuje minimálne požiadavky. Preto by ste mali vybrať komín s lepšími vlastnosťami.

Na trhu sú ďalší, ktorí vám povedia, že komín za 400 EUR s DPH a s dovozom je to najlepšie pre vás. Nie je.
Ide o riešenia, kde už napojenie dymovodu je zlé. Zvislá časť je zliepaná priamo oproti zaústeniu dymovodu. Praskne. A nie je to jediný problém , ktorý vás postretne.

Môžete si tiež kúpiť keramický komín, ktorý musí mať odstup od dreva 100 mm. Skontrolujte si ako ďaleko máte strechu od povrchu komína v projekte už teraz.

Prečo kúpiť kvalitný komín?
Komín je súčasť hrubej stavby. Ťažko, veľmi ťažko sa vymieňa. Oprava a úprava zlého komína vás bude stáť viac ako kvalitný komín.

Komín pre všetky palivá?
Môžete dať plynový kotol len s výfukom. Trpí tým strecha … a neskôr, keď budete chcieť, ale nebudete môcť zmeniť typ paliva, bude trpieť aj vaša peňaženka. Do takého výfuku piecku na peletky nezapojíte.
Do komína áno. Najlepšie Schiedel komína.

Nízkoenergetický dom a pasívny dom musia mať lepší komín?
Áno. Ak budete mať 40-tky steny, 7 komorové okná s trojitým zasklením, 15 cm zateplenie stien, 30 cm izolácie do strechy a použijete komín so zadným odvetraním (mriežka v päte komína) tak ste síce ušetrili na komíne, ale tiež aktívne degradujete vašu tesnú stavbu otvorom s rozmerom 15*20 cm, ktorým vám prúdi zohriaty vzduch do exteriéru. Kúrite sebe alebo vykurujete okolie?

Na stiahnutie

pdf_downloadkatalóg produktov 2020

Paste your AdWords Remarketing code here