CREATON KODA

Keramická škridla CREATON KODA

Elegantná škridla s dokonalými proporciam.

Elegantná škridla s dokonalými proporciam

  • Inovatívna keramická drážková škridla určená pre modernú architektúru.
  • Pôsobivé rozmery cca. 304 x 505 mm zaisťujú hospodárne minimálne využitie cca. 9 ks / m².
  • Tolerancia rozstupov lát až 40 mm a široká škála príslušenstva umožňujú presnú montáž.
  • Dvojitý bočný zámok a špeciálny spojler na čele škridiel poskytuje vynikajúce tesnenie.
  • Škridla je dostupná v dvoch variantoch: NUANCE antracitová engoba a FINESSE bridlicová glazúra.
     

Keramická škridla KODA spája ľahkosť formy a silu presnosti, ktorá je charakteristická pre moderné záložkové škridly vysokej triedy. Zaujme vyváženým a prepracovaným vyhotovením každého detailu. Nadčasový design s dekoračnou vlnou získava úplne nový rozmer vďaka impozantným rozmerom cca 304 x 505 mm.

ĽAHKOSŤ FORMY

Keramická škridla KODA zaujme vyváženým tvarom vycibreným v každom detaile. Poteší svojou ľahkosťou zdôraznenou rezignáciou na všetky zbytočné ozdoby. Originálny tvar škridly láme líniu svetla monolitickou, minimalistickou formou charakteristickou pre ploché modely. Napĺňa strechu žiarou slnečných lúčov putujúcich po jej povrchu a dodáva jedinečný pocit krásy. Navrhnutá v súlade s modernou architektúrou spájajúcej módu a eleganciu vo veľkom štýle. Ideálne pre tých, ktorí pre svoju strechu hľadajú nevšedné riešenie. Dokonale zodpovedá akémukoľvek – aj tomu najvybranejšiemu – módnemu konštrukčnému riešeniu. To je umocnené dostupnosťou dvoch moderných farebných variant: antracitovej vo verzii matnej engoby a bridlicovej lesklej glazúry. Keramická škridla KODA sa na povrchu strechy stáva mimoriadne subtílnou a korunuje celú stavbu.

 

SILA PRESNOSTI

Keramická škridla KODA sa vyznačuje technikou prevedenia, ktorá je charakteristická pre všetky modely CREATON. Vďaka dvojitým bočným zámkom a správne navrhnutému prednému spojleru účinne chráni pred prenikaním vody pod strechu, a to aj pri silnom vetre. Tolerancia posuvu na horných zámkoch, dosahujúci až 40 mm, umožňuje dokonalé usporiadanie lát na ploche strechy. Bez ohľadu na povrch strechy je vždy možné dosiahnuť dokonalého vizuálneho efektu. Udržiavanie rozmerovej stability na veľmi vysokej úrovni vo výrobnom procese umožňuje presnú montáž. Vďaka engobovaniu a glazúrovaniu s vysoko kvalitnými povlakmi NUANCE a FINESSE sa keramická škridla KODA vyznačuje nízkou nasiakavosťou. Je odolná voči škodlivým účinkom všetkých poveternostných vplyvov, vrátane silného mrazu a intenzívneho UV žiarenia. Strešnú škridly KODA sú doplnené širokou škálou funkčných a prestupových škridiel, systémom keramických hrebeňových škridiel a vysoko kvalitným a odolným riešením z kovu a hliníka zaisťujúcim efektívnu strešné komunikáciu aj ochranu proti snehu. Všetky doplňujúce prvky majú rovnakú farbu a povrch (keramické prvky) so základnou škridlou.

Technické dáta

Veľkosť (cca) (cca) 304 x 505 mm
 
  min. (cca) stredná (cca) maks. (cca)
Krycia šírka:  260 mm 261 mm 263 mm
Vzdialenosť lát:  393 mm 413 mm 433 mm
Spotreba škridiel: 9 kus/m2 9,4 kus/m2 9,9 kus/m2
 
Hmotnosť: (cca) 4,9 kg/kus (cca) 46 kg/m2
Minimálne balenie, počet kusov: 4 kus (cca) 19,6 kg
Paleta: 168 kus (cca) 838,2 kg

Paste your AdWords Remarketing code here